Бібліотеки – ресурсний центр громад

Бібліотеки – ресурсний центр громад

На базі Тернопільської бібліотеки для молоді 28 листопада відбулося навчання–тренінг “Підтримка просування реформи самоврядування через інформаційні майданчики у Тернопільський області”. Організували захід представники проектів “IREX/PULSE” та “Асоціація міст України”.

Захід відвідали члени громад, представники районних бібліотек та журналісти тернопільських ЗМІ. Учасники ділилися своїми напрацюваннями, ідеями, баченням та шукали ефективні шляхи вирішення проблем. Для прикладу: як можуть бібліотеки вийти за межі звичайних послуг, як налагодити співпрацю бібліотек  із громадами та журналістами, як ефективно взаємодіяти із ЗМІ, як правильно висвітлювати та піарити свою роботу?

–  Якщо ви думаєте, що ви не цікаві, то ви помиляєтесь. Бібліотеки роблять багато цікавого, але не вміють себе “показати”, – каже учасниця тренінгу, ведуча передач на обласному радіо Ганна Кисіль. – Треба долати стереотипи про бібліотеку. Я бачу, що сучасні бібліотеки – великий ресурсний центр та генератор ідей.

Можливості покращення співпраці бібліотек з громадами та журналістами, бібліотеки, як ресурсний центр громад – такий ключовий меседж тренінгу.

Працюючи  в групах, учасники тренінгу вчилися налагоджувати ефективну співпрацю між бібліотеками та представниками ЗМІ, а також долати стереотипи та бар’єри, які заважають взаємодіяти.

– Бібліотеки – це більше ніж просто стіни та книги. Це інформаційна установа, яка може стати потужнім акумулятором ресурсів, – розповідає ментор бібліотечних прес-клубів ПУЛЬС Тамара Козицька.

Учасники тренінгу прийшли до висновку, що співпраця громад, бібліотек та журналістів однаково корисна для всіх. Важливо грамотно, оперативно та вчасно обмінюватись актуальною інформацією. Така співпраця однаково потрібна всім, щоб підняти рейтинг своєї роботи та ділитися своїми здобутками з іншими.

Інформація та фото> https://youth.tobm.org.ua/2018/11/blog-post.html?fbclid=IwAR313iwyrcIEyGDvnwGYURaaUeMiUY4YQCQMi3ErQuyXtw5MrGDrp-LW4VE