Відбулось виїзне засідання з підготовки відзначення 75-річчя Молотківської трагедії

Відбулось виїзне засідання з підготовки відзначення 75-річчя Молотківської трагедії

У c. Молотків Лановецького району Тернопільської обл. відбулось виїзне засідання оргкомітету з підготовки відзначення 75-річчя Молотківської трагедії. На місце поховання сотень невинно закатованих нацистами українців у село Молотків виїхали заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик, тимчасово виконувач обов’язків начальника управління культури облдержадміністрації Ярослав Пелехатий, голова Лановецької райдержадміністрації Юліан Сірант, головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини управління культури облдержадміністрації Наталія Собкович, голова Молотківської сільської ради, представники громадських організацій.

Меморіальні заходи до 75-ї річниці Молотківської трагедії на Тернопіллі відбудуться 29 квітня цього року.

Довідково: село Молотків знаходиться на території Лановецького району, на межі Хмельницької і Тернопільської областей. Сільська рада об’єднує села Молотків та Осники.

29 квітня 1943 року о 7.00 год. ранку сталася страшна трагедія. Фашисти на 12-ти автомашинах, броньовику і танкетці вдерлися в с. Молотків. Частина з них залягла в яру біля дороги, яка веде на с. Білозірку, інші – підходили з другого боку села через греблю, багато розташувалися біля сіл Мар’янівка і Лисогірка Хмельницької області – село було оточене з усіх боків. Під час акції всі будинки були спалені. У сільській кузні спалили живцем 17 осіб. Того дня фашисти замордували 617 невинних людей, в тому числі 92 дитини.

В 1967 році закладено і встановлено обеліск жертвам фашистської екзикуції. До 40-річчя перемоги у Другій світовій війні 9 травня 1985 року, в пам’ять про загибель односельчан відкрито меморіальний комплекс „Молотківська трагедія”.

Переглянути фото >