Відзначення 75-річчя Молотківської трагедії

Відзначення 75-річчя Молотківської трагедії

У селі Молотків Лановецького району відбулось вшанування 75-річчя Молотківської трагедії, страшної події з історії нашого краю, коли 29 квітня 1943 року о 7.00 год. ранку фашисти на 12-ти автомашинах, броньовику і танкетці вдерлися в село та стратили 617 невинних людей, в тому числі 92 дитини. На спомин про загиблих українців відбулась траурні заходи, участь у яких взяли заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик, голова райдержадміністрації Юліан Сірант, голова райради Руслана Кушнір, сільський голова, начальник управління культури Григорій Шергей, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Ігор Кульчицький, священики християнських конфесій, військовослужбовці, представники громадських, патріотичних, молодіжних організацій, місцева громада.

Програма меморіальних заходів розпочалася богослужінням за жертвами Молотківської трагедії у церкві св.Георгія Побідоносця, після чого була сформована поминальна процесія, яка пройшла від пам’ятного знака «Кузня» меморіальним комплексом «Молотківська трагедія» та завершилась молебнем і покладанням квітів біля «Стіни пам’яті».

У цей день на центральній площі села відбулось урочисте відкриття пам’ятника «Усім загиблим за волю і незалежність України», присвяченого всім українцям, козакам, воякам ОУН-УПА, січовим стрільцям, Героям Небесної Сотні, учасникам АТО, волонтерам, які впродовж століть боролись за краще майбутнє України.

Переглянути фото >