Відзначення 75-х роковин Третього Наджвичайного Великого Збору ОУН у Золотій Слободі

Відзначення 75-х роковин Третього Наджвичайного Великого Збору ОУН у Золотій Слободі

Урочисті заходи з нагоди відзначення 75-річчя Третього Надзвичайного Великого Збору ОУН та 27-ї річниці незалежності України відбулись у с. Золота Слобода Козівського району.

Розпочали святкування на День Незалежності України Святою Літургією у Церкві Покрови Пресвятої Богородиці села, звідки церемоніальний хід з хоругвами рушив центральною вулицею на хутори: Фостяків, з якого розпочинався збір провідників та де сьогодні встановлено пам’ятний знак до пам’ятних подій, Чарківських, де знаходиться відновлена криївка українських повстанців та Веснівка, де відбувався історичний збір провідників ОУН у серпні 1943 року.

Учасники заходів, серед яких голова облдержадміністрації Степан Барна, голова облради Віктор Овчарук, ветерани ОУН-УПА, гості зі всієї країни та з-за кордону згадували тогочасні події національно-визвольної боротьби, віддавали належну шану українським патріотам, які впродовж років чинили опір загарбницьким окупаційним режимам. Молодь та діти мали можливість долучитись до історії нашого краю, спілкуючись зі старшим поколінням. Можна було особисто відчути умови, в яких переховувались повстанці, побувати у хаті, де проходив історичний збір, посидіти на тих самих лавах, за друкарською машинкою, побачити рушники, образи та інші речі, збережені з тих історичних подій.

Ввечері з нагоди пам’ятних дат пройшов святковий концерт за участю художніх колективів Тернопільської області, а також гостей з Івано-Франківська – національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія».

25 серпня відбулось встановлення та освячення каменю під спорудження музею національно-визвольної боротьби в селі Бишки Козівського району, який стане складовою обласного музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини.

Фото >