Громадськість краю вшанувала пам’ять Т.Г. Шевченка в день 158 річниці перепоховання

Громадськість краю вшанувала пам’ять Т.Г. Шевченка в день 158 річниці перепоховання

Вже традиційно, 22 травня в Україні вшановують День перепоховання Тараса Шевченка –  видатної особистості, національного генія, поета, художника, громадського діяча, духовного батька та наставника українського народу.

У цей пам’ятний день, в Тернополі, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулася панахида та церемонія покладання квітів. Участь у вшануванні пам’яті Великого Кобзаря взяли представники влади, громадські активісти та усі бажаючі краяни. Священнослужителі відправили поминальну панахиду.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна вручив краянам державні відзнаки та нагороди.

У виконанні Тернопільського народного аматорський хору імені Кобилянського прозвучали невмирущі твори Т. Шевченка –  “Заповіт”, “Реве та стогне Дніпр широкий”. Звучала мелодія “Думи мої, думи мої”, яку виконав на бандурі Дмитро Губ’яка.

Для Тараса Шевченка Україна була завжди найвищою святинею, для неї він жив і прохав однієї ласки – упокоїти його прах в рідній землі. Сьогодні ж, святим місцем для кожного українця є Чернеча (Тарасова) гора в Каневі, яка після поховання на ній видатного поета стала своєрідною Меккою, місцем, де Великий Кобзар знайшов свій вічний спокій.

Фото> https://photos.app.goo.gl/bmK8zXHRJrdV3fJA8