Гучно та весело відлунало свято вертепів “Нова радість стала”

Гучно та весело відлунало свято вертепів “Нова радість стала”

У неділю 21 січня відбулось обласне свято зимового календарно-обрядового фольклору «Нова радість стала», яке уже 30-й рік поспіль збирає у Тернополі кращі народні колективи, аматорські хори, вокальні ансамблі та вертепи. Вітав гостей голова облдержадміністрації Степан Барна.

Впродовж дня на сцені демонстрували обрядові дійства з Маланкою та вертепи, співали колядки, щедрівки, віншування з глибин історії українського народу з різних куточків Тернопільської області. Особливо цікавими та незабутніми стали виступи вертепів з с. Ковалівка Монастириського району, с. Лосятин Кременецького району, с. Медин Скориківської об’єднаної територіальної громади, с. Жабинці Коцюбинської об’єднаної територіальної громади, с. Ренів Зборівського району та театру Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети.

Звучали українські колядки у виконанні дитячих колективів: хору зі  Збаража, фольклорного колективу з с Кам’янки Підволочиської об’єднаної територіальної громади та с. Залізці Збаразького району, дорослих колективів та виконавців: хорового колективу «Калина», лемківського хору «Яровина», аматорських обрядово-фольклорних колективів «Ходаки» клубу с. Малий Ходачків Тернопільського району та «Корса» з с. Конюхи Козівського району, гурту «Саунд Лайф» смт Козлів Козлівської об’єднаної територіальної громади та інші. Сучасну тематику в традиційних українських колядках подала талановита юна співачка з с. Лосятин Вікторія Людкевич.

До пізнього вечора лунали традиційні українські різдвяно-новорічні вітання, музика, спів та розваги, що стали яскравим завершенням цьогорічних зимових свят.

Переглянути фото >