День Соборності у Гусятині

День Соборності у Гусятині

День Соборності України та 99-ту річницю проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР відзначили у Гусятині на межі Тернопільської та Хмельницької областей 22 січня 2018 року. На мості над річкою Збруч, де на час об’єднання українських земель проходив умовний кордон, зібралися представники двох сусідніх областей та символічно об’єднали блакитне та жовте полотна у великий синьо-жовтий стяг, і пронесли його урочистою ходою до пам’ятника Незалежності на Центральному майдані міста Гусятин. Урочистості розпочали підняттям Державного прапора та молебнем за мир і долю України. Зі сцени учасників акції вітали голова тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, голова Тернопільської облради Віктор Овчарук та гості з Хмельниччини.

З нагоди свята відбувся концерт художніх колективів та виконавців з Тернопільської та Хмельницької областей, серед яких Копичинецький театр «Слово», духовий оркестр 44-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ, гурт «Земляки», академічний ансамбль пісні і танцю Хмельницької обласної філармонії «Козаки Поділля».

До річниці возз’єднання України у Гусятинському будинку культури відкрилась тематична виставка унікальних експонатів 100-літньої давнини з висвітлення суспільного життя та побуту українців того часу з фондів місцевого краєзнавчого музею, а також інформаційна-просвітницька експозиція, присвячена подіям становлення української державності, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті.

Загалом у заході взяли участь близько трьох тисяч людей, що вкотре засвідчило прагнення українського народу жити мирно в єдиній, соборній та неподільній країні.