Дослідження місця захоронення жертв Ягільницької трагедії

Дослідження місця захоронення жертв Ягільницької трагедії

Керівництво облдердажміністрації, представники управління культури та обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини побували на місці дослідження та ексгумації жертв Ягільницької трагедії, яке в останні дні прикуло до себе увагу численних представників ЗМІ, археологів та краєзнавців.

На полі між с. Ягільниця та м. Чортків 26 липня цього року місцевому жителю, активному досліднику історії Роману Пахолку вдалося виявити місце захоронення вбитих патріотів, в’язнів Чортківської тюрми, яких гестапівці звинувачували в участі у націоналістичному підпільному русі. Разом з краєзнавцем Ю.Ф. Макотерським, залучаючи археологів з Івано-Франківщини та представників Львівського історико-пошукового товариства «Патріот» було знайдено масове захоронення людей зі слідами насильств, розстріляних на цьому місці 27 листопада 1942 року.

На даний час  дослідженням, ексгумацією та перепохованням людських останків займається Львівське комунальне підприємство “Доля”. Знайдені останки та особисті речі належать 52-м різним за віком та соціальним статусом людям (є чоловіки, 2 жінки та священик). Фінансування вищезазначених робіт відбувається в рамках виконання обласної програми вшанування українців, постраждалих у XX столітті внаслідок окупаційних режимів та Героїв Небесної Сотні і учасників антитерористичної операції у XXI столітті на 2017-2019 роки.

Переглянути фото >