До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць відбулись заходи

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць відбулись заходи

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї з нагоди Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць та з нагоди Європейського року культурної спадщини 18 квітня відкрито виставку за підсумками роботи у сфері охорони культурної спадщини області у 2017 році.

Привітали дослідників та шанувальників пам’яток культурної спадщини зі святом голова обласної ради Віктор Овчарук, заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик та представники управління культури обласної державної адміністрації.

Основу експозиції склали два напрямки пам’яткоохоронної роботи: результати археологічних досліджень та реалізовані або розроблені проекти реставрації пам’яток архітектури у 2017 році.

Марина Ягодинська разом з працівниками Центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини та голова Тернопільської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Богдан Строцень провели екскурсію експонатами з розкопок Тернопільського, Бережанського замків, території оборонного монастиря о. Домініканів XVII ст. біля костелу св. Станіслава у Чорткові, дослідження палацово-паркового комплексу в смт Вишнівець Збаразького району та літописного міста Данилів біля с. Стіжок Шумського району.

Важливими експонатами виставки є матеріали, виявлені в результаті розкопок і ексгумації працівниками меморіально-пошукового підприємства ЛОР «Доля» жертв «Ягільницької трагедії». Це – натільні медальйони із зображенням Матері Божої та написами церковнослов’янською мовою, залишки паперових сторінок молитовників, відзнака з тризубом, а також ґудзики, ложки, гільзи від патронів, гребінці, підошви взуття тощо. На окремому банері є частина фотографій розстріляних оунівців, а також повний перелік прізвищ та імен. Після експонування матеріали будуть передані до фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Презентацію проектів реставрації визначних пам’яток архітектури Тернопілля провів архітектор Юрій Вербовецький – керівник архітектурної майстерні, що розробляла представлені проекти: реконструкції Тернопільського замку, відновлення і реконструкції палацу графа Бадені у Коропці Монастириського району, реконструкції ринкової площі Збаража та реалізований проект реставрації та реконструкції Збаразького замкового палацу, за який архітектори отримали Гран-прі і першу премію Всеукраїнського Конкурсу Міжнародного Союзу Архітекторів і Національної спілки архітекторів України «ІНТЕР’YEAR 2017».

Окремим розділом виставки є друковані видання, присвячені дослідженню нерухомої та рухомої культурної спадщини Тернопілля.

Запрошуємо всіх переглянути виставку в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї (виставковий зал, 2 поверх). Триватиме вона 2 тижні.

Крім того, у Міжнародний день пам’яток і визначних місць 18 квітня у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему: “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні”, у роботі яких взяли участь представники управління культури обласної державної адміністрації.

Переглянути фото >