Засідання колегії управління культури облдержадміністрації

Засідання колегії управління культури облдержадміністрації

24 жовтня у приміщені Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбулося засідання колегії управління культури Тернопільської ОДА. У роботі колегії взяли учать заступник голови облдержадміністрації С. Беспоповцева, керівники структурних підрозділів у сфері культури райдержадміністрацій та міст обласного значення і об’єднаних територіальних громад, а також директори районних музеїв та бібліотек.

Основними питаннями, які аналізувалися на засіданні колегії, були проблеми реформування музейної та бібліотечної систем. З доповіддю про розвиток музейної справи виступила головний спеціаліст управління культури обласної державної адміністрації Н. Собкович. Своїм досвідом напрацювань поділилися директор Бережанського краєзнавчого музею  Н. Голод та директор літературно-меморіального музею Леопольда Левицького в с. Бурдяківці Борщівського району О. Левицький.

Специфіка реформування бібліотечної системи знайшла відображення в доповідях головного спеціаліста управління культури облдержадміністрації І. Натолочного та директора обласної універсальної наукової бібліотеки В. Вітенка. Ділилися досвідом напрацювань у цій сфері директор Заліщицької централізованої бібліотечної системи О. Тракало та директор Шумської централізованої бібліотечної системи І. Богомол.

Про фінансово-господарську діяльність закладів культури доповіла головний бухгалтер-начальник відділу фінансово-організаційного забезпечення та кадрової роботи управління культури обласної державної адміністрації Н. Леськів.

Начальник управління культури облдержадміністрації Г. Шергей наголосив на важливості питань, які стосуються розвитку музейної та бібліотечної справ, зокрема забезпечення охорони приміщень музеїв та їх обладнання протипожежними засобами, а також комп’ютеризації музейних приміщень та оцифруванні фондів. Акцентувалася увага і на сприянні проведення в музеях різноманітних освітньо-виховних заходів, які повинні забезпечувати їх відвідуваність. Під час розгляду становища бібліотечної системи області йшлося про фондове забезпечення та шляхи його покращення. Згадувалось і про участь працівників сфери культури в інвестиційних програмах, конкурсах, зокрема на цьому наголосила заступник начальника управління культури – начальник відділу культури, охорони культурної спадщини управління  культури обласної державної адміністрації С. Байталюк.

ФОТО >