Заходи до 100-річчя боїв під Конюхами 1 липня

Заходи до 100-річчя боїв під Конюхами 1 липня

На Тернопіллі у с.Конюхи, Козівського району 1-2 липня відбулись заходи, присвячені 100-й річниці історичних боїв за участю Українських січових стрільців. Улітку 1917 року в урочищі Звіринець під Конюхами тривало одне з найзапекліших протистоянь часів Першої світової війни. Легіон усусів проявив велику мужність та військову міць, завдяки чому була отримана стратегічна перевага військ союзників.  Проте сотні молодих хлопців полягли у тому бою, частина була взята у полон. На місці поховання Українських січових стрільців було вирішено встановити пам’ятний знак та хрест.

Відзначення історичної дати почалося 1 липня у суботу молебнем на могилі січового стрільця Володимира Загульського. У Конюхівській школі відбулась регіональна наукова конференція «Конюхи у Першій світовій війні» за участю заступника голови облдержадміністрації Юрія Юрика, представників районної адміністрації та місцевої громади, відомих істориків та науковців. У холах школи відкрито тематичні виставки про діяльність УСС із фондів Бережанського краєзнавчого музею, філателії та відзнак УСС, а також літературно-мистецьких творів, пов’язаних з січовим стрілецтвом тощо.

Після закінчення конференції відбулось погашення пам’ятним штемпелем художнього конверта та листівки до 100-річчя бою під Конюхами.

Переглянути фото >