Мистецько-краєзнавчий фестиваль “Братина”

Мистецько-краєзнавчий фестиваль “Братина”

У селі Стіжок на Шумщині 5-6 червня 2017 року проходив XII міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина». Щороку колоритна Шумщина збирає гостей зі всіх куточків області та всієї України. Вітали учасників фестивалю голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, голова Шумської райдержадміністрації Юрій Головатюк, народний депутат Михайло Головко та депутат обласної ради Богдан Яциковський.

Участь у фестивалі взяли понад 40 колективів аматорського та народного мистецтва, кращі з яких нагороджувалися пам’ятними призами та подяками від організаторів. Виступали переможці та призери конкурсу сучасної української пісні та співаної поезії «Гремислава». Програма заходу також передбачала круглий стіл на тему: «Волинський літопис» за участю письменників Сергія Синюка, Степана Бабія, Богдана Коломійчука, Дари Корній та ін. На розгорнутому організаторами мистецькому містечку проводились майстер-класи з гончарства, народних промислів, вишивки та ткацтва. Всіх шанувальників народних ремесел чекала виставка-продаж робіт народних умільців. Гостям свята пропонували скуштувати страви традиційної української кухні та різноманітні регіональні волинські смаколики. Розважав гостей рок-гурт «Мотор’ролла»

Загалом, можна стверджувати, що інтерес до народного та фольклорного мистецтва у мешканців нашої області тільки зростає, адже саме це мистецтво «від народу» і породжує розвиток культури краю.

Переглянути фото >