Обласний фестиваль кобзарського мистецтва відлунав у Тернополі

Обласний фестиваль кобзарського мистецтва відлунав у Тернополі

У неділю 26 березня 2017 року відбувався Обласний фестиваль кобзарського мистецтва «Кобза», організований управлінням культури Тернопільської облдержадміністрації, обласним методичним центром народної творчості та Тернопільським обласним осередком Національної спілки кобзарів України.

Програма фестивалю передбачала проведення виставки старовинних кобз та бандур, круглого столу «Українське кобзарське мистецтво: сучасне й майбутнє» за участю голови Національної Спілки кобзарів України, професора, народного артиста України Володимира Єсипка, викладачів класу бандури та керівників ансамблів і капел бандуристів області.

Головною подією фестивалю став концерт колективів, ансамблів та виконавців з м. Тернополя та області. Виступали також гості з інших регіонів України: гостя з Київського Національного університету культури, М. Віксніна виконувала народні пісні під акомпанемент старовинного автентичного інструменту торбан, з Кропивницького на фестиваль приїхала бандуристка М.Корча. Автентичною манерою виконання та грою на кобзі ручної робити вразив кобзар з м. Збараж Юрій Баришовець.

Серед учасників святкового концерту слід відмітити виступ народної аматорської мішаної капели бандуристів «Мрія» Чортківського РБК імені Катерини Рубчакової. Оплески та захоплення публіки звучали на адресу ансамблю бандуристів Тернопільської комплексної експериментальної школи мистецтв ім. Ігоря Герети, ансамблю бандуристів «Веснянка» Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької, народної аматорської капели бандуристів Кременецького районного будинку культури, зразкових аматорських ансамблів бандуристів Острівської ДМШ «Диво-струни» та Заліщицької ДМШ. Фінальним акордом вечора став виступ Струсівської заслуженої капели бандуристів України «Кобзар», яка цього року святкує 60-літній ювілей творчої діяльності. Учасникам фестивалю вручались пам’ятні відзнаки та подяки від  управління культури та організаторів. А переповнений зал українського дому «Перемога» засвідчив велику шану та любов до музики, і кобзарського мистецтва, зокрема, до народного українського співу та народної культури.