Презентація книг про життя діячів УПА І. Дубчака та В. Пастушенка

Презентація книг про життя діячів УПА І. Дубчака та В. Пастушенка

У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді презентували вихід книг, присвячених двом нашим землякам, діячам ОУН-УПА Івану Дубчаку та Василю Пастушенку. Автори книжок, Людмила Строцень та Сергій Грабовий, розповіли про етапи підготовки та пошуку матеріалів, рідкісних документів та фото, особливості роботи з архівними матеріалами та першоджерелами. Обоє авторів працюють дослідниками у Тернопільському обласному центрі охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини.

Книга Людмили Строцень, окрім біографічних даних, розвідки з обставин життя і смерті Івана Дубчака «Грека» – керівника просвітних гуртків, члена ОУН, районового референта пропаганди, містить записані під час фольклорної розвідки пісні та спогади старожилів і очевидців сіл Саранчуків, Базниківки і хутора Соколиці на Бережанщині.

Сергій Грабовий у книзі «Повернення з невідомості. Василь Пастушенко. Штрихи біографії видатного діяча ОУН зі Збаражчини» дослідив невідомі факти з біографії діяча УПА, відомого під псевдонімом «Ф. Кальба», а також навів уривки з його оповідань про кілька тижнів підпільної діяльності у листопаді 1943 року.

Учасники презентації мали нагоду почути з вуст родичів В. Пастушенка розповіді про видатного родича, послухати повстанські та патріотичні пісні у виконанні односельців І. Дубчака з села Саранчуки та чоловічого квартету обласного державного музичного училища імені С. Крушельницької.

Переглянути фото >