Робоча зустріч у Калинівці з підготовки україно-чеських заходів до 100-річниці Зборівської битви

Робоча зустріч у Калинівці з підготовки україно-чеських заходів до 100-річниці Зборівської битви

Чергова виїзна робоча зустріч у Калинівці Зборівського району відбулась 25 травня за участю Генерального консула Чехії в Україні Павела Пашека, представників Чехословацької спілки легіонерів та заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрія Юрика, голови Зборівської районної державної адміністрації Ігоря Яворського, керівників місцевого рівня МНС, пожежної і поліційної служб, а також генерального проектанта і генпідрядника реконструкції пам’ятки.

Обговорювались деталі проведення масштабних меморіальних заходів, приурочених 100-й річниці Зборівської битви і відкриття реконструйованого меморіального комплексу загиблим у 1917 році чехословацьким воїнам.

Початок відзначення роковин планується у Тернопільському обласному українському драматичному театрі імені Т.Шевченка, де відбудеться перегляд історичної драми «Зборів» у виконанні Чеського театру та виступить військовий духовий оркестр Збройних сил Чеської Республіки.

Велике значення, яке має ця трагічна сторінка в історії Чехії, викликає повагу і шану з боку нашої країни. У знак пошани до чеського народу заходи, що відбуватимуться з 1 по 3 липня у Калинівці, матимуть підтримку на найвищому рівні.