Розроблено проектно-кошторисну документацію на реставрацію палацу в Коропці

Розроблено проектно-кошторисну документацію на реставрацію палацу в Коропці

21 лютого в приміщенні Тернопільської обласної ради відбулась презентація проекту реставрації палацу графа Бадені XIX ст. у Коропці Монастириського району.

На зустрічі з представниками ЗМІ були присутні голова та заступник голови обласної ради, народний депутат України, депутати Тернопільської облради, голова Монастириської об’єднаної територіальної громади, виконувач обов’язків директора Коропецького ліцею-інтернату, голова Монастириської райдержадміністрації, головний архітектор та реставратор об’єкту, а також представники управління культури облдержадміністрації. Учасники представили комплексний проект з реставрації, відтворення та пристосування унікальної пам’ятки  культурної спадщини Тернопілля під культурно-освітній та туристичний об’єкт з рекреаційною зоною та бізнес-центром.

Роботи з усунення аварійності центрального куполу палацу та консервації пам’ятки вже майже завершені. Декілька траншів, в тому числі й останній у розмірі 2,5 млн. гривень, було виділено з обласного бюджету. Крім того, обласна рада, що є власником палацу Бадені, надала кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації. Для подальшої реалізації представленого проекту необхідно не менш ніж 100 млн. гривень, які планується отримати за рахунок приватного та державного інвестування.

Сам об’єкт викликає велике зацікавлення завдяки своїй історичній, культурній, туристичній та естетичній цінностям. Унікальність палацу для області та й для цілого Західного регіону, за словами архітектора Юрія Вербовецького, закладена в неповторності оздоблення інтер’єрів, цікавих конструктивних архітектурних рішеннях та ландшафтно-парковому оформленні середовища, що також планується відтворити. Палац графа Бадені у Коропці у стилі віденського ренесансу є малою копією знаменитого Віденського палацу. За умови реалізації проекту, він міг би стати культурною та туристичною перлиною краю, та, зрештою він заслуговує на подальше збереження для нащадків.

 

Переглянути фото >