Розширене засідання колегії управління культури ТОДА

Розширене засідання колегії управління культури ТОДА

У залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею 28 лютого 2017 року відбулось розширене засідання колегії управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації. У колегії взяли участь: заступник  голови ТОДА, голова та члени колегії, представник громадської ради при ТОДА та близько 60-ти керівників структурних підрозділів у сфері культури РДА, міських рад, міст обласного значення і ОТГ, керівників установ культури обласного підпорядкування та ін.

Відкрив засідання колегії заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрик Ю. Ю. про стратегію розвитку Тернопільщини. У питаннях галузі культури вона передбачає ремонт доріг у напрямку до пам’яток культурної спадщини, а також встановлення інформаційних вказівників до них. Серед пріоритетів Юрій Юрик також відзначив розвиток фестивального руху в сільській місцевості та  необхідність залучення якомога більшої кількості місцевого населення до організації й проведення різноманітних Свят замків, перше з яких цього року пройде у Теребовлі, всього планується провести 12 таких фестивалів.

 

Підсумки роботи управління культури за 2016 та перспективи на наступний рік були представлені у доповіді начальника управління культури Шергея Г.П. Основною темою доповіді Григорія Шергея були перспективи втілення реформ, ініційованих Міністерством культури України, загальнонаціональних реформ, пов’язаних з децентралізацією, функціонуванням територіальних громад та їх розвитком в умовах сучасної економічної та соціокультурної ситуації. Були окреслені певні проблеми у впроваджені територіальної реформи, зокрема в питаннях ефективного керівництва громадами та кадрового забезпечення. Однією з негативних тенденцій 2016 року було відмічено закриття бібліотек в деяких районах та ОТГ області, скорочення забезпечення бібліотечних кадрів.

Представники громад та працівники культурної галузі отримали творче завдання щодо впровадження реформи, яка передбачає в майбутньому створення в межах ОТГ центрів розвитку громад та розширення мінімального культурного кошика. У зв’язку з цим, начальником управління культури було внесено пропозицію щодо запровадження єдиних державних стандартів у культурній галузі.

Виступ Шергея Г.П. торкнувся багатьох нагальних питань в сфері розвитку культури області, управління закладами культури, фестивальної діяльності, охорони культурної спадщини та ін., та викликав жваву дискусію у присутніх.

Керівник обласного методичного центру народної творчості Сушко В.І. продовжив розпочату в попередній доповіді тему щодо перспектив розвитку народної творчості та фольклору в області. Зосередився на діяльності центру та можливостях реалізації проектів з підтримки діяльності аматорських колективів.

Основні питання у сфері кадрового забезпечення та діяльності професійної спілки працівників культури висвітлила голова профспілки працівників культури Забігайло Л.А.

З доповіддю про стан бібліотечних закладів Тернополя та перспективи бібліотечної справи виступила директор обласної бібліотеки для дітей Новіцька Н.С.

Головний спеціаліст відділу культури та охорони культурної спадщини Пелехатий Я.О. доповів про стан збереженості пам’яток культури, монументального мистецтва та археології в області. Основною перевагою він відзначив наявність їх великої кількості, Тернопільщина загалом налічує 10% від всіх національних пам’яток, історична та духовна цінність яких може стати перевагою в інвестиційній привабливості нашої області, в збільшенні кількості гостей та туристів. Проте, відмічено було також незадовільний стан багатьох об’єктів, засторогу щодо діяльності «чорних копачів» та брак професійної спеціалізованої освітньої бази для кадрового забезпечення у даному напрямку культури.

Одним з наріжних питань на майбутній 2017 рік
було відзначено реорганізацію дитячих мистецьких шкіл. Проблему було висвітлено у доповіді головного спеціаліста відділу культури Коваля В.Р., який зазначив необхідність зважено підходити до неминучих змін в організації дитячих шкіл естетичного виховання, враховувати різні сторони реорганізації шкіл: і запити суспільства, і економічну ситуацію, і реформування різних сфер організації суспільства, разом з тим тримати високий рівень початкової творчої професійної освіти.