Святкування 100-річчя Зборівської битви за участю чеської делегації

Святкування 100-річчя Зборівської битви за участю чеської делегації

100-літній ювілей Зборівської битви відзначали 1-2 липня у с.Калинівка та у м.Тернополі за участю численної чеської делегації. Організаторами заходів виступила чеська сторона: міністерство оборони Чеської Республіки, Чехословацька спілка легіонерів за підтримки Тернопільської облдержадміністрації та Зборівської райдержадміністрації. Дводенні заходи передбачали урочисту пам’ятну програму в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім.Т.Шевченка, відкриття реконструйованого меморіалу загиблим чехословацьким воїнам у с.Калинівка, концерт духового оркестру збройних сил Чеської Республіки, театральну виставу “Зборів” чеського театру, реконструкцію бою у Калинівці тощо.

До Тернополя прибули представники чеської влади та міністерства оборони: голова Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Ян Гамачек, перша заступниця голови Сенату Чеської Республіки Мілуше Горська, заступниця міністра оборони Чеської Республіки Алена Нетоліцька, голова Чехословацької спілки легіонерів Павел Будінський, Надзвичайний та Уповноважений посол Словацької Республіки Юрай Сівачек, а також чеські військові, ветерани та діячі культури і мистецтв. Участь у заходах прийняли голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, духовенство, керівники місцевих та районних адміністрації області, українські військові та представники ЗМІ.

Шановані гості дякували Тернопільщині за гостинність та висловлювали свою солідарність у нашій боротьбі за цілісність і незалежність, що продовжується до цього часу.

Переглянути фото >