Свято Червоногородського замку

Свято Червоногородського замку

Мальовничий, повитий легендами куточок Тернопілля – урочище Червоногород поблизу села Нирків у Заліщицькому районі, завжди приваблював любителів старовини та незайманої краси природи. На пагорбі стрімкого схилу річки Джурин розташовані руїни старого замку XVII – XIX ст., руїни домініканського костелу Вознесіння Богородиці 1716 р., а неподалік скелястими обривами з висоти 16 метрів зривається неповторної краси Джуринський водоспад.

У неділю 19 серпня на свято Червоногородського замку сюди завітали безліч місцевих мешканців та гостей сусідніх областей. Після дводенного сплаву по Дністру, разом з учасниками сплаву «Солідарність молоді», свято замку відвідав і голова облдержадміністрації Степан Барна. У святкуванні взяли участь народний депутат України Олег Барна, керівництво району та місцеві об’єднані територіальні громади.

На сцені виступили 38 колективів та окремих виконавців із Заліщицького району, а також гостя з Франківщини – заслужена артистка України Олеся Пасічняк. Заліщицький краєзнавчий музей виставив фотороботи з історії та сучасності урочища Червоногород «Червоне – Сучасне та Минуле».

Гості насолоджувались неповторними місцевими краєвидами та романтичними руїнами архітектурних пам’яток, слухали концерт, куштували унікальні козацькі та традиційні українські страви, відпочивали. Завершилось свято замку запалюванням ватри та гучним молодіжним гулянням.

Фото >