Тиждень аматорського театрального мистецтва до 130-річчя Леся Курбаса

Тиждень аматорського театрального мистецтва до 130-річчя Леся Курбаса

З 26 лютого по 3 березня 2017 року в приміщенні Тернопільського академічного театру актора і ляльки проходив тиждень аматорського театрального мистецтва, приурочений до 130-річчя від дня народження видатного актора, режисера, драматурга, перекладача, організатора і керівника “Тернопільських театральних вечорів” – Леся Курбаса.

У заході взяли участь колективи, які у 2016 році були учасниками конкурсу-огляду аматорських театрів імені Леся Курбаса та вибороли призові місця. З привітальним словом до глядачів та акторів виступив директор центру народної творчості Володимир Сушко.

Минулого року Гран-прі виборов народний аматорський драматичний театр Борщівського районного будинку культури. Відповідно він і відкривав тиждень аматорського театрального мистецтва 28 лютого 2017 року. Колектив представив глядачам повість Ольги Кобилянської “В неділю рано зілля копала”. Варто відзначити високий професійний рівень як акторів, так і режисера, адже глядачі аплодували стоячи. Це і є найвищою оцінкою для театралів.

Наступного дня, сцена Тернопільського академічного театру актора і ляльки приймала народний аматорський театр Кременецького районного будинку культури. Глядачам була представлена вистава “Струни серця” за сценарієм керівника колективу Лілії Шевченко. Вони підкорили весь зал злободенною темою війни на Сході України, яка хвилює зараз кожного українця. Актори не лише висвітили стан душі кожного з нас, а й подарували віру у світле майбутнє нашої країни.

 

Вже у вівторок для всіх дітей Тернопільщини виступали театральні колективи Підволочиського та Козівського районів – а саме, зразковий аматорський театр “Дюймовочка” та зразковий аматорський театр “Дивосвіт”. Юні аматори показували своє мистецтво у казках “Кицик і Мицик” та “Козуня-дерезуня”. Маленькі глядачі отримували велике задоволення.

Також свою майстерність показав народний аматорський драматичний театр-студія “Сузір’я”, який презентував лірико-романтичну комедію “Парубок і спокусниці”написану Богданом Мельничуком та Марією Баліцькою.

 

 

 

П’ятий день тижня в “Подорож у чарівну країну” за мотивами українських народних казок повели актори зразкового аматорського театру “Зернятко” Бережанського районного будинку культури.

 

 

 

А завершував тиждень дитячий аматорський театр будинку культури села Підзамочок Бучацького району. До маленьких глядачів завітала в гості Попелюшка разом із своїми друзями. Дітлахи не приховували задоволення, тому на фінальній сцені всі побігли до героїв казки, щоб разом заспівати та потанцювати.

 

 

 

 

Керівникам аматорських театральних колективів вручили подяки начальник управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації Григорій Шергей та директор центру народної творчості Володимир Сушко.