Увіковічнення пам’яті січових стрільців, полеглих у бою під Конюхами 2 липня

Увіковічнення пам’яті січових стрільців, полеглих у бою під Конюхами 2 липня

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відзначення історичної дати бою під Конюхами продовжилось 2 липня у неділю. Саме цей день став визначною, але трагічною сторінкою в історії України. Бійці легіону січових стрільців не полишили свої позиції і продовжували мужньо відбивати наступ ворога, зазнаючи при цьому непоправних втрат. За даними історичних джерел більше сотні січових стрільців героїчно полягли в урочищі Звіринець. 100 років по тому вирішено віддати належну шану мужнім українським воїнам.

Вранці у місцевому храмі Успіння Пресвятої Богородиці відбулась поминальна літургія, після якої всі учасники заходу, священики, жителі села, військовослужбовці, народні депутати, представники обласної, районної та місцевої адміністрацій, а також численні гості та представники ЗМІ пройшли пам’ятною ходою до урочища Звіринець під селом. Господарі домівок села Конюхи зустрічали ходу хлібом і сіллю, які освячували священики.

На невеликому пагорбі відбулось урочисте відкриття та освячення пам’ятника загиблим воїнам, покладання квітів, а також концерт мистецьких колективів. Відкривали меморіал голова облдержадміністрації С.Барна, голова Тернопільської облради В.Овчарук, народний депутат України Т.Юрик, голови Козівської районної адміністрації та районної ради, головний військовий комісар області, депутати обласної та районної рад. Автором пам’ятника є вчитель історії Конюхівської ЗОШ, поет та ідеолог відзначення цієї дати Мартинюк Й., який виступив перед учасниками заходу, розповів про створення пам’ятника та цікаві факти з історії бою. Відомі стрілецькі та народні пісні, козацькі марші виконували хорові колективи області, народний аматорський духовий оркестр Козівського РБК та Тернопільський муніципальний духовий оркестр «Оркестра волі».

Після офіційних заходів на стадіоні села Конюхи відбувся фестиваль стрілецької та повстанської пісні «На хвилях Корси» та родинне святкування з традиційним частуванням, дитячими розвагами та піснями.

Переглянути фото >