Українсько-польський форум “Діалог двох культур” відбувся у Кременці

Українсько-польський форум “Діалог двох культур” відбувся у Кременці

В обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького у місті Кременці з 4 по 7 вересня 2017 р. проходив літературно-мистецький форум «Діалог двох культур», що об’єднав у собі науково-практичну конференцію, літературні зустрічі, презентації видань, виставку та концертну програму.

На урочистому відкритті 4 вересня 2017 року виступили: відомий український поет, критик, перекладач та громадський діяч Дмитро Павличко, академік НАН України, проф., директор інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України Микола Жулинський, заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа. Начальник управління культури обласної державної адміністрації Григорій Шергей зачитав вітальний лист Міністра культури України Євгена Нищука.

На конференції виступили провідні українські науковці: відомий письменник, драматург, кіносценарист, літературознавець, доктор філол. наук, проф. Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Т.Шевченка Григорій Штонь, доктор політ. наук проф. Львівського національного університету імені І.Франка Йосип Лось, д.ф.н. проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк та ін.

Польську сторону представили радник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Емілія Ясюк, консул Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцькі, начальник Посольського Бюро Польського Сейму Лжбета Гуральчик, Уповноважений від Польського Сейму Богдан Родзєвіч, а також проф. музею Юзефа Пілсудського в Сулєювек Лєшек Мочульські, заступник директора музею Юзефа Пілсудського в Сулєювек Гжегож Новік, доктор наук з католицького університету св. Яна Павла II в Любліні  Влодзімєж Торунь та ін. Координацію проекту польської складової забезпечував Маріуш Ольбромскі – директор музею А. та Й. Івашкевичів в Ставіско.

«Діалог двох культур» об’єднав більше 80-ти науковців, письменників, літературознавців, істориків, музейних працівників, культурологів з нашої області та з міст Києва, Рівного, Львова, Луцька, Кривого Рогу, Умані, Черкас, Чернігова та ін., а також з польських міст Кракова, Любліна, Вроцлава, Перемишля, Жешова та ін.

Фото Алли Ольшанської, Кременецька районна газета “Діалог”