У залі обласного краєзнавчого музею відбулось засідання колегії

У залі обласного краєзнавчого музею відбулось засідання колегії

Чергове засідання колегії управління культури облдержадміністрації відбулось 20 червня у залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. На порядок денний було винесено три основні питання галузі культури в умовах територіальної реформи: збереження та модернізація публічних бібліотек, навчально-виховна та творча роботи шкіл естетичного виховання, підтвердження, присвоєння звання “народний”, “зразковий”.

Основні напрямки реформування бібліотечної галузі окреслила заступник директора Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки з наукової роботи та інформатизації Г.І. Польова. Продовжив розгляд даного питання, зокрема в напрямку можливого об’єднання публічних бібліотек з шкільними, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи інституту післядипломної педагогічної освіти, депутат обласної ради В.С. Мисик. З короткими доповідями щодо модернізації бібліотечної сфери виступили представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ): голова Більче-Золотецької ОТГ Г.П.Огородник, директор Центральної системи публічно-шкільних бібліотек Теребовлянської ОТГ Піпан Г.П. та начальник відділу культури Шумської РДА Колесник Л.М.

Основні напрямки вдосконалення функціонування шкіл естетичного виховання області у своїй доповіді висвітлив головний спеціаліст управління культури В.Р.Коваль. Він підкреслив важливість постійного підвищення рівня професійної освіти педагогічних працівників мистецьких закладів освіти та збереження закладів базової мистецької освіти, що забезпечують майбутніми професійними мистецькими кадрами область.

Керівник Тернопільського обласного методичного центру народної творчості В.І.Сушко зупинився на питанні підтримки розвитку аматорського мистецтва в умовах переходу колективів в підпорядкування ОТГ. Ним було також подані пропозиції на присвоєння звання “народний” і “зразковий” 8 колективам області.

Загалом, за словами начальника управління культури Г.П.Шергея, галузь перебуває на етапі реформування разом з іншими галузями України. Було висловлено готовність до підтримки ОТГ у будь-яких питаннях щодо збереження та модернізації напрямків культури.

Переглянути фото >