У Збаражі відзначили свято замку

У Збаражі відзначили свято замку

Уже стало традицією, що весною, із приходом тепла, на Тернопільщині розпочинається сезон проведення свят замків. Дані дійства відбуваються з метою належного утримання пам’яток оборонної архітектури і підвищення туристичної привабливості регіону.

Перше цьогорічне свято замку відбулося у неділю, 12 травня, в мальовничому місті Збараж. Збаразький замок – історичний скарб Тернопільщини, справжня окраса старовинного Збаража. Оповитий легендами, герой художніх творів та кіно, він пережив не одну облогу та дійшов до наших днів неоціненною пам’яткою архітектури краю XVII століття. Тому не випадково, що саме Збаразький замок став центром відкриття літнього туристичного сезону в області.

Привітали гостей та учасників свята голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, голова Збаразької райдержадміністрації Валерій Савчук, голова Збаразької районної ради Світлана Боднар, Збаразький міський голова Роман Полікровський та гості з Республіки Польща.   

Під час святкування у стінах укріплення гостей чекало чимало розваг, атракцій та туристичних цікавинок – екскурсії, майстер-класи від народних умільців, торговельні локації з сувенірами, частування стравами місцевої кухні, концертна програма, тож кожен зміг знайти собі заняття до душі. Родзинкою свята стало відкриття виставки тернопільських замків у форматі 3D, лицарські бої, скеледром, кінозал та мандрівка повітряною кулею. 

Окрім цього, учасники свята мали нагоду поринути у епоху середньовіччя, відвідати чимало цікавих виставок, ознайомитися з експозиціями старожитностей замку, картинами, іконами, старовинними меблями, потрапити як в підземелля, так і пройтися оборонними мурами і побувати на бастіоні.

Гостинний Збаразький замок цього дня здивував звичаями та традиціями Тернопілля, його історичними, культурними та духовними надбаннями, творчістю майстрів народних ремесел.

Фото> https://photos.app.goo.gl/bcVJBCyMhsoRUEuS7