У музеї політв’язнів відкрито експозицію “Бог. Церква. Україна”

У музеї політв’язнів відкрито експозицію “Бог. Церква. Україна”

В історико-меморіальному музеї політв’язнів – відділі Тернопільського обласного краєзнавчого музею 11 липня, напередодні загальнонаціональної Зарваницької Прощі, відбулось відкриття виставки «Бог. Церква. Україна». Експозиція приурочена ювілеям двох славних синів Тернопільської землі: 125-й річниці від дня народження глави греко-католицької церкви Патріарха Йосипа Сліпого та 105-й річниці від дня народження провідника ОУН Ярослава Стецька.

Освятив музейну експозицію Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк. Зі словом також виступили голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна та голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Працівники музею політв’язнів І. Олещук та О. Савка розповіли історію створення виставки, підготовку архівних матеріалів, рідкісних фото та особистих речей, факти з життя митрополита Йосипа Сліпого та Ярослава Стецька. Вони дякували всім, хто долучився до проекту та ділилися планами на майбутнє з підготовки спеціалізованої експозиції «Розстріляне духовенство» про життя греко-католицьких священиків минулого століття, які постраждали в часи репресій. На відкритті відбулось символічне запалення свічок-пам’яті та спільна молитва за участю греко-католицьких священиків, семінаристів, гостей та присутніх. Директор релігійного товариства «Свята Софія» (США) Ірина Іванкович подарувала новітні видання творів про життєдіяльність митрополита Йосипа Сліпого у фонд музею.

Всі охочі глибше пізнати тяжкі сторінки історії, пов’язані з нашими видатними діячами запрошуються у музей, що на вул. Коперника, 1 у м. Тернопіль.

Переглянути фото >