У Тернополі відзначили 100-літній ювілей “Союзу українок”

У Тернополі відзначили 100-літній ювілей “Союзу українок”

Урочиста академія з нагоди 100-річчя з часу заснування «Союзу українок» відбулась 17 червня 2018 року у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Шевченка. Ювілей однієї з найбільших жіночих організацій спочатку Галичини, а згодом всієї України, відсвяткували у теплій та піднесеній патріотичній атмосфері. До Тернополя завітали союзянки з Донецької, Одеської, Черкаської, Сумської, Закарпатської та інших областей та голова ВГО «Союз українок» з м. Києва.

У цей день ювілярки приймали вітання та подарунки від гостей свята. Урочисту молитву за успішну громадсько-просвітницьку діяльність жіноцтва на наступні покоління прочитали священики християнських конфесій Тернополя. Отець Анатолій Зінкевич подарував ікону Божої Матері. Начальник управління культури Григорій Шергей вручив грамоти та квіти кращим представницям Тернопільського осередку організації від обласної державної адміністрації. Заступник міського голови Леонід Бицюра відзначив союзянок нагрудними знаками від керівництва міста. Меценати заходу – сім’я Демкурів подарували альбоми, присвячені культурній спадщині нашого краю та квіти. А свої найщиріші вітання у вигляді музичних творів дарували учасники святкового концерту. На сцені виступили народний аматорський хор Союзу українок «Дзвони пам’яті», народний аматорський хор національно-патріотичної пісні «Заграва», вокальні ансамблі «Журавка» клубу с. Гиновичі Бережанського району, «Відлуння» с. Іванків Скала-Подільської ОТГ, хори Союзу українок Збаразького РБК та Центру культури і дозвілля Теребовлянської міської ради, Петро Довгошия з м. Борщів. Арію Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм» виконав заслужений артист України Борис Репка.

Голова Тернопільської обласної організації Союзу українок Наталія Постільська дякувала за подарунки і щирі вітання та запевнила у продовженні активної громадської та суспільно-просвітницької діяльності Союзу українок на Тернопіллі.

ФОТО >