У Тернополі презентували книгу про Любомира Гузара

У Тернополі презентували книгу про Любомира Гузара

На презентації книжки Володимира Чистуха про рідне село Блаженнішого Любомира Гузара, що відбулась 21 липня у залі обласного Тернопільського краєзнавчого музею було людно. Присутні були священики Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, тернополяни та гості з-за кордону.

Автор книги – вчитель фізики та математики Завалівської школи розповів цікаву історію започаткування такої книжки, адже це сталось майже випадково. До цієї монографії Володимир Чистух цікавився історією села і вже встиг видати 3 книжки. Випадковий давній знімок надгробку могили прадіда і прабабці Любомира Гузара (який був відсутній на той час на могилі, через вандалів) зацікавив його тематикою пошуку родоводу Блаженнішого. Співпраця з місцевим краєзнавцем Степаном Колодницьким та з родичкою Любомира Гузара з Торонто Марією Рипан стали основою для видання книжки “Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара”. Сам архієпископ ще за життя відписав на запит завалівського вчителя і підтвердив як своє походження з цього села на Підгаєччині, як і достовірність фото з надгробку своїх родичів.

Гостею заходу стала племінниця Блаженнішого Любомира Гузара Марія Рипан, яка приїхала з Торонто поділитись історіографією свого знатного роду, а також села Завалів, старовинного храму, печер та церкви і, звичайно, сторінками з життя нашого земляка Блаженнішого Світлої Пам’яті Любомира Гузара.

За словами отця Віталія Козака: “Цей проект є хорошим способом відкривати кожен раз для себе сторінки з життя нашого “відомого незнайомця”.

Переглянути фото >