У Тернополі пройшов ювілейний фестиваль “Тернопільські обереги”

У Тернополі пройшов ювілейний фестиваль “Тернопільські обереги”

У неділю 18 червня у парку ім. Тараса Шевченка відбувся ювілейний 40-й фестиваль народних ремесел, фольклору та хореографії “Тернопільські обереги”. Незмінними організаторами є: управління культури облдержадміністрації та обласний методичний центр народної творчості.

Програма заходу цьогоріч зосередилась на 3-х мистецьких майданчиках.

Головне святкове дійство відбувалось на сцені літньої естради парку ім.Т.Шевченка. Виступали близько сорока кращих аматорських фольклорних колективів і окремих виконавців з районів нашої області, а також гості з Києва, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Рівненської та Хмельницької областей. Глядачі мали можливість почути колоритний народний спів, місцеві народні співанки і говірки, побачити автентичні старовинні українські танці, унікальні народні звичаї та обряди.

Людно було й на дитячій локації “Свято дитинства”. Там лунав дзвінкий дитячий сміх та оплески. Всі охочі приймали участь у конкурсах та різноманітних забавах. До уваги маленьких глядачів пропонувались драматичні твори, хореографічні вистави та обрядові композиції у виконанні дитячих колективів області.

На алеях парку розкинулось містечко майстрів. Свої вироби демонстрували майстри народних художніх промислів Тернопільщини та інших областей України. Найбільш активні шанувальники народних ремесел могли проявити себе у творчості під чуйним керівництвом майстрів-умільців. Щорічний незмінний інтерес широкого кола глядачів та учасників до цього визначного заходу нашої області свідчить про вічну та глибинну цінність справжньої української душі – народного мистецтва.

Переглянути фото >