Фестиваль-реконструкція до 75-ї річниці УПА “Луни повстанського краю”

Фестиваль-реконструкція до 75-ї річниці УПА “Луни повстанського краю”

У с. Антонівці на Шумщині в музеї просто неба «Табір ВО УПА «Волинь-Південь» 13 та 14 жовтня 2017 р. проходив фестиваль «Луни повстанського краю», приурочений 75-й річниці заснування ОУН-УПА. Цікавий та масштабний захід зібрав гостей зі всієї України, керівництво області, району та місцевої громади, молодь, творчу еліту, виконавців, науковців, реконстукторів та всіх, хто в цей день бажав відчути на собі незламний повстанський дух.

У перший день заходу відбулось урочисте відкриття, фестиваль повстанських пісень за участю Володимира Вермінського та Ореста Лютого, ідеологічний вишкіл молодіжних патріотичних організацій та кінопокази фільмів «Нескорені», «Жива УПА». На території музею в Антонівцях відбулось відкриття та освячення алеї пам’яті зі списками повстанців усіх сіл Шумщини та висаджено кущі калини біля кожного монументу. На стіні школи с. Стіжок було відкрито пам’ятну дошку односельцям-воїнам УПА. У заходах взяли участь керівники області, району та представники громадськості.

Другий день фестивалю був більш велелюдним та не менш насиченим різноманітними пізнавальними й розважальними подіями. На святкування прибули гості з Рівненщини, Хмельниччини, Луцька та з районів Тернопільщини. Урочистості розпочали молебнем у повстанській каплиці та панахидою пам’яті на повстанському цвинтарі. Зі сцени виступили голова облдержадміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, керівники Шумського району та місцевої громади. Вони привітали всіх з великим християнським святом, річницею заснування УПА та Днем захисника України. Нагороджувались хрестами бойових заслуг родини героїв УПА та учасники АТО. Відбувся концерт повстанської патріотичної пісні. Родзинкою святкування стала реконструкція бою між повстанцями та німецько-фашиськими загарбниками Львівським товариством пошуку жертв війни «Пам’ять».

Організатори свята зробили все, щоб кожен зміг долучитись до славних сторінок української історії та поринути в життя справжнього повстанського табору.

Переглянути фото >

Фото Василя Балюха