Франковий бум у бібліотеках для дітей Тернопільщини

Франковий бум у бібліотеках для дітей Тернопільщини

Тернопільська обласна бібліотека для дітей підтримала ідею колег зі Львова й ініціювала проведення Дня читання у бібліотеках для дітей Тернопільщини. Ідея акції дуже проста: щорічно 20 березня в усіх бібліотеках-учасницях дітям читають вголос заздалегідь обрану одну і ту ж книгу.

Цього дня у нашій книгозбірні лунав гучний дитячий сміх, безліч запитань і все це завдяки голосним читанням книги славетного українця Івана Франка “Коли ще звірі говорили”, якій у 2019 році виповнюється 120 років.

З метою привернення уваги до багатої дитячої літературної спадщини Каменяра на захід завітали відомі люди краю, представники різних професій, а саме: начальник управління культури облдержадміністрації – Григорій Шергей; молодіжний мер міста Тернополя – Леся Голик; лейтенанти патрульної поліції Олександра Мялковська та Ігор Івасів; підполковник поліції, начальник відділу Ювенальної превенції управління превентивної діяльності – Петро Тихович; голова Тернопільського офісу “Асоціація Жінок України “Дія” – Ольга Шахін; волонтерка, керівник соціального проекту “Одежина” – Яна Шкуратова.

Спеціальним гостем заходу стала Олімпійська чемпіонка з біатлону Олена Підгрушна, яка в рамках голосного читання познайомила дітей із Франковою казкою “Лисичка і Рак”.

Загалом протягом I Міжобласного дня читання “Березень. Читають всі!” уТернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулося 3 голосних читання, кожне з яких тривало по півтори години.

Переконані, що такі заходи демонструють дітям, що насправді “читають всі”, і читання допомагає людині стати відомою та успішною!

Результат – одночасно більше двох десятків бібліотек долучилися до акції лише на Тернопільщині, а також акцію підтримали дитячі бібліотеки Львівської, Івано-Франківської та Хмельницької областей.

Тетяна Хованець

завідувач науково-методичного відділу

Тернопільської обласної бібліотеки для дітей