Історичні читання до 75-ї річниці ОУН-УПА в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці

Історичні читання до 75-ї річниці ОУН-УПА в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці

До ювілею заснування ОУН-УПА в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці 26 жовтня відбулись історичні читання «Тернопільщина у визвольній боротьбі ОУН-УПА» за участю провідних істориків Тернопілля, дослідників діяльності УПА, відомих громадських діячів, керівників закладів культури, військовослужбовців, студентів профільних вузів та всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Формат заходу передбачав активне обговорення питань дослідження діяльності ОУН-УПА на території Тернопільської області. Найбільш цікаві факти були наведені дослідниками С. Волянюком та О. Вітвіцьким, про особливості роботи з архівними документами розповів помічник начальник УСБУ в Тернопільській області П. Королюк. Директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею С.Костюк продемонстрував деякі нові унікальні експонати: нарогоду О.Ільків, зв’язкової Р.Шухевича та поштовий конверт до 75-ї річниці УПА, започаткований у Бишках Козівського району та ін.

Перед глядачами виступила тернопільська співачка Ярослава Декалюк, яка представила дві пісні з відеокліпами, присвячені героям УПА та героїням Революції Гідності.

Під час заходу діяли книжкові виставки: «За тебе, Україно» (книжки Нестора Мизака) та «УПА – історія нескорених» з фондів Тернопільської ОУНБ.

Переглянути фото >