X фестиваль “Цвіт вишиванки” до Дня Матері пройшов у Тернополі

X фестиваль “Цвіт вишиванки” до Дня Матері пройшов у Тернополі

12-13  травня 2018  року в парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка м. Тернопіль відбувся Х Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки“, приурочений до Дня Матері. Організаторами фестивалю виступили: Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільська міська рада та Благодійний фонд «Цвіт вишиванки». У фестивальній програмі взяли участь народні та зразкові аматорські художні колективи, окремі виконавці області та міста, а також відомі естрадні співаки Тернопілля.

На алеях парку діяла виставка майстрів народних художніх промислів, в рамках якої проводились майстер-класи зі всіма охочими. В рамках фестивалю пройшов дитячий фестиваль ,,Вишиваночка”; театралізоване дійство до Дня Матері у виконанні зразкового родинного гурту ,,Великодні зернятка” м. Тернопіль; було презентовано вишиті рушники з 17-ти районів Тернопільщини та м. Тернопіль; пройшов конкурс на кращий вишитий герб України, області, району, міста, селища, села; відбулось спецпогашення поштових відправлень,  присвячених Х Всеукраїнському фестивалю національної вишивки та костюма ,,Цвіт вишиванки”.

Родзинкою свята цьогоріч стало встановлення рекорду України ,,Найбільша кількість депутатів у вишиванках”. 350 депутатів різних рівнів з Тернополя та області вийшли у вишиванках на сходи обласної державної адміністрації, щоб символізувати єднання навколо історії та духовних традицій нашої країни та нашого краю. Представники Національного реєстру рекордів України
зафіксували рекорд для подання в Національний реєстр рекордів. Флешмоб завершився фотографуванням депутатів у вишиванках біля пам’ятника Степану Бандері, селфі та поздоровленнями.

Символ фестивалю міжнародний проект вишитого рушника ,,Цвіт вишиванки” урочисто передали вишивальницям з м. Канів Черкаської області для вишивання узору з Черкащини. На полотні довжиною 12,5 метрів, висотою 65 см уже вишили свої орнаменти українці Канади, Польщі, Німеччини, Тернопільської та Івано-Франківської областей. За задумом організаторів цей рушник повинен зібрати духовні цінності наших земляків з усього світу.