«Лемківська народна ноша: шлях крізь віки» – назва науково-практичної конференції, яка відбувається сьогодні у Монастириськах на Тернопільщині.
Її організовано з ініціативи Департаменту культури та туризму Тернопільської ОДА та музейного комплексу «Лемківське село», спільно з Всеукраїнським товариством «Лемківщина», Тернопільською обласною радою та облдержадміністрацією.
Захід провели в рамках форуму «Тернопілля туристичне з елементами ЕТНО. Лемківська культура, як основа етнотуризму на Тернопіллі».
Учасників зібрання привітала директор Департаменту культури та туризму облдержадміністрації Світлана Байталюк.
«На мою думку «етнотуризм» ще щось більше ніж мандри. Бо маршрут цих мандрів пролягає крізь саме серце, – зазначила вона. – Якось довелося почути, що етнотуризм – це паломництво до джерел нашої пам’яті, які виповнюють новими сенсами ріки життя. І це визначення є дуже вартісним та цінним».
Вона подякувала науковцям, фахівцям-практикам, які досліджують це унікальне явище, а також тим, хто створює передумови для розвитку етнографічного туризму на Тернопільщині, в тому числі й через розбудову музейного комплексу «Лемківське село» у Монастириськах.
Світлана Байталюк наголосила, що етнотуризм на Тернопільщині має добру перспективу: «Волиняни, галичани, подоляни, лемки та бойки, які живуть на теренах області, мають свої етнографічні відмінності, відображені в побуті, традиціях, вишивці, пісні. Ці традиції, зокрема, будуть репрезентовані в етно та гастротурах ,,Смачне Тернопілля”, які розробляються за підтримки Департаменту, і, безумовно, стануть родзинкою серед туристичних пропозицій».
«Роботи багато, але й багато ентузіастів, які прагнуть працювати у цьому напрямку, а ми – завжди підтримуватимемо їхні добрі починання!», – запевнила посадовець.
Також директор Світлана Анатоліївна нагородила грамотами та цінними подарунками облдержадміністрації та Департаменту кращих співробітників музею з нагоди 25-ї річниці з часу його створення.