Гусятинський краєзнавчий музей

ГУСЯТИНСЬКИЙ  КРАЄЗНАВЧИЙ  МУЗЕЙ

Заснований 1979 року; від 1980 року – звання «народний»; від 1982 року – відділ Тернопільського краєзнавчого музею; від 2002 року – підпорядкований відділу культури Гусятинської райдержадміністрації; від 2005 р.- підпорядкований Гусятинській районній раді; від 2016 р. – сучасна назва, підпорядкований Гусятинській селищній раді об’єднананої територіальної громади. Від 1979 року музейна експозиція розміщувалася у колишній синагозі (пам’ятка архітектури ХVII ст.); з 2006 року розпочато переобладнання музейної експозиції в іншому пристосованому приміщенні за сьогоднішньою адресою.
Спеціальні розділи інтерактивної музейної експозиції розміщеної у великому, малому та виставкових залах: археології, природи, історії  – розкривають особливості  Гусятинського краю, його історичний, культурно-освітній, туристичний розвиток, досягнення в сільському господарстві та економіці. Тут представлені фондові колекції зібрання народної кераміки, вишивки, одягу, речей побуту, графіки, живопису, рідкісних книг, документів, фотографій тощо з історії Гусятинщини та української культурної спадщини в цілому.

Унікальна стаціонарна експозиція городища — святилища Богит, яке входило в «Збруцький культовий центр», що оформлена в приміщенні малого експозиційного залу музею у 2009 році в  результаті успішної  реалізації  конкурсного грантового проекту Гусятинської районної ради  “Впровадження  новітніх механізмів функціонування рекреаційно-туристичного комплексу Гусятинського району для забезпечення сталого розвитку громад”, — стала візиткою краю і дуже цікавим об’єктом для потоку туристів.  (Святилище є пам’яткою археології національного значення – охоронний номер 2249). У 2016 році музей запустив новий проект  «Вечірні історії про Збручанського Ідола» – це вечірні екскурсії з елементами перформансу у світлі каганців, коли відвідувачі можуть знайомитись із віруваннями та обрядами наших предків, пов’язаних із життям та смертю. Це історії, які виходять за межі звичного музейного наративу. Романтична атмосфера в темряві, створена величністю музею, затишком від світла каганців та загадковою розповіддю екскурсовода завжди захоплює всіх присутніх.

Сьогодні музей презентує культурний продукт, який  подається не тільки у красивій обгортці, але й у задушевному спілкуванні з відвідувачами. У музейному закладі постійно панує атмосфера та настрій, відповідні до тематики експозиції. Оскільки ми живемо в епоху ринкових відносин, і наш музей також є частиною «ринку», ми робимо його зручним для відвідувача: екскурсії можна замовити у вихідні та святкові дні в будь-яку годину зручну для відвідувачів. Тисячі унікальних експонатів музейної колекції (крім малогабаритних музейних предметів) виставлені в експозиції у відкритому доступі. До багатьох цікавих експонатів можна  доторкнутися рукою.

Фото-інформація про діяльність музею постійно викладається в Інтернеті.

 

Контактна інформація:

– адреса музею: вулиця Тернопільська, 5, смт.Гусятин, Тернопільська область, 48201

– телефони: стаціонарний  03557-2-19-32; моб.0965740700
– електронна пошта і сайт (якщо є і працює): gofman1957@ukr.net

– директор музею: Гофман Ольга Володимирівна

– години роботи музею, вихідні дні:

Щоденно: з 10.00 год до 18.00 год.

Вихідні: неділя, понеділок.

(при потребі, за попереднім замовленням екскурсії по телефону 0965740700 та стаціонарному 03557-2-19-32, працівники виходять на роботу у вихідні та святкові дні)