Керівник культури – драйвер позитивних змін у громаді. Ця теза була лейтмотивом і темою семінару для посадовців, які опікуються сферою культури в територіальних громадах Тернопільщини.
Організував захід департамент культури та туризму Тернопільської ОДА, а локацією для його проведення було обрано Тернопільську обласну бібліотеку для молоді, співробітники якої поділилися досвідом пошуку та використання грантових коштів.
Це, та інші питання учасники заходу обговорили з представниками Тернопільської ОДА, Українського центру культурних досліджень, Інституту культурної політики.
Зокрема, йшлося про альтернативні джерела фінансування проєктів, основні засади вітчизняної культурної політики, перспективи культурно-економічного розвитку малих територій, стратегічне бачення культурного розвитку громад.
На важливості кооперації зусиль усіх, хто причетний до галузі культури наголосив заступник голови облдержадміністрації Віктор Устенко.
Його підтримала й присутня на семінарі заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат Євгенія Кравучук.Вона наголосила, що сьогодні ми живемо у часи великих змін: «Плани розвитку культури наразі дуже глобальні. Так, у майбутньому ми маємо зробити фінансування культури з різних бюджетів – державного, обласного, місцевого, 1% із ВВП. Така схема відповідає стандартам ЮНЕСКО. Ще одна наша амбітна мета – з 2023 року запровадити культурну субвенцію для громад. Це глобальне питання, до вирішення якого ми наполегливо йтимемо!».
Особливу увагу слухачів семінару було акцентовано на грантових проєктах від Український культурний фонд, що якраз днями оголосив прийом заявок на нову програму «Культурна спадщина» на 60 млн грн, а з 1 грудня – на програму «Культура. Регіони».
«Сьогоднішній захід продемонстрував, що в галузі культури працюють небайдужі люди, які прагнуть змін і шукають механізмів для їх впровадження. Отримана інформація та інструментарій обов’язково стануть в нагоді нашим колегам з територіальних громад!», – висловила впевненість директор департаменту Світлана Байталюк.