Учасники першого духовно-історичного фестивалю «Богданова каплиця», які зібралися в с.Післісці Кременецького району, вшанували події 370-річної давнини.
За переказами, саме в той час гетьман Богдан Хмельницький, який йшов з козацтвом на Берестечко, зупинився у мальовничій місцині біля джерела та молився в каплиці за перемогу українського війська.
Тож, каплиця, яку в народі називають «Богданова», є правдивим свідком історії. Але свідком не німим, а дуже промовистим. І розповідає вона про споконвічну боротьбу українського народу за свою незалежність та про тих синів і доньок України, які поклали свої життя на вівтар цієї боротьби.
Тут набиралися перед походом сил наші козаки. Тут молився перед боєм гетьман Богдан Хмельницький. Тут поховані січовики, які померли від ран чи полягли у збройній сутичці.
Народна пам’ять свято берегла це місце від забуття, відроджувала його з руїн, піклувалася про спокій загиблих та не давала зарости стежці до цього духовного пантеону.
От і цими днями, 9 – 11 липня, чимало краян прийшли сюди, щоб доторкнутися до своєї історії, зачерпнути води із незамулених джерел.
І тут, у Богдановій каплиці, як і 370 років тому, лунала молитва за нашу державу та її захисників, а по завершенні богослужінь – гарна українська пісня.
«Приємно сьогодні бути свідком народження ще одного доброго починання, яким, безумовно, є цей фестиваль. Важко переоцінити його значення, адже йдеться не лише про збереження історичної пам’яті, а й про консолідацію навколо національних цінностей, започаткування нових традицій, для передачі їх наступним поколінням українців», – каже заступник директора департаменту – начальник управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму облдержадміністрації Ігор Кульчицький.
Він подякував організаторам та учасникам фестивалю та побажав йому дальшого розвитку, а нашій державі – перемог та процвітання.