Про міжрелігійний діалог та його вплив на суспільство, політику, бізнес, культуру йшлося під час Міжнародної наукової конференції, яка відбулася в класичному університеті Тернополя.
Організовано захід соціально-гуманітарним факультетом Західноукраїнського національного університету.
Із вітальними словами до присутніх звернулася директор департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Байталюк.
«Актуальність винесення на порядок денний нашого форуму питання, можна розглядати в різних площинах, беручи до уваги глобальний, національний чи регіональний виміри. І для кожного з них відповідь буде однаковою – налагодження міжрелігійного діалогу відіграє важливу роль у суспільних процесах, має безпосередній вплив на розвиток міждержавних взаємин, внутрішньодержавну ситуацію та, навіть, на її безпеку», – зазначила Світлана Байталюк.
Вона наголосила, що одним із завдань органів влади є сприяння налагодженню міжконфесійного діалогу, як запоруки досягнення і збереження суспільної злагоди.
У цьому процесі, як і в процесі налагодження державно-церковного партнерства, особливе значення має створення діалогових майданчиків, які б стали місцем спілкування, діалогу та пошуку точок порозуміння між всіма їх учасниками.
«Одним із таких діалогових майданчиків є й ця конференція, учасникам якої бажаю творчого пошуку, натхнення і успіху в усіх добрих починаннях», – каже директор департаменту.
Декан соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк зазначила: «Справжній діалог має на меті пошук порозуміння між сторонами, які мають інше або й протилежне бачення тієї самої справи. Мова про прийняття загальних людських цінностей та принципів: добра, поваги, розуміння, підтримки та про взаємну співпрацю у соціальній сфері. Переконана, що у ході роботи конференції ми почуємо цікаві ініціативи та думки й зможемо багато що реалізувати на практиці».
У межах роботи Міжнародної конференції учасники говорили про міжрелігійний діалог у соціокультурному вимірі, проблеми релігійної ідентичності: витоки і сьогодення, внесок релігійних конфесій у збереження духовно-культурної спадщини, вплив міжрелігійного діалогу на вирішення воєнних конфліктів і суспільних проблем у ХХІ ст., релігійну етику та бізнес: реалії та перспективи, роль духовенства у міжрелігійному діалозі, участь політиків, бізнесменів, діячів науки та культури у міжрелігійному діалозі, міжконфесійні та міжцерковні відносини у контексті світового християнства, релігійну толерантність як імператив сучасності, соціальну складову діяльності релігійних організацій, паломницький туризм як тренд доби постмодернізму, міжрелігійний діалог чи діалог культур: погляд із ХХІ століття.